2024 J'Y-KING - Január J'Y-KING - 20. napja J'Y-KING
29. A nehézségek legyőzése - 8. Összetartozás - 5. Várakozás
20. napja J'Y-KING
"Ősi, mágikus esőcsináló szertartás.
A kép olyan helyzetet ábrázol, amikor esőre lenne szükség - de a sűrű fellegek még csak gyülekeznek.
A Szükség erős, a „Kell!” feszít - de késik a beteljesülés.
Akadályok vannak előtte, még nem értek meg a feltételei. Várnod kell!
A kivárás titka: a türelem. A türelem titka pedig az, hogy én magam mindent megteszek, ami erőmből telik - s a beteljesülést rábízom az Univerzális Gondviselés hatalmára.
Megvágyom - s elengedem. Mert ha nagyon akarom, ha az éhség és szomjúság türelmetlenné tesz: elrontom az egészet. Figyeld meg: amíg valamit nagyon akarsz, nem kapod meg! Sőt, pusztán az állandó akaratoddal hátráltatod vagy elrontod az érés folyamatát.
Az ember, „aki még nem nőtt fel”: türelmetlen.
„Add meg, Uram, az esőt!”
Az Igaz Ember azonban derűsen várakozik. A kép azt mondja róla: eszik, iszik, csupa vidám dologgal foglalkozik. Vagyis boldogan élvezi a jelen pillanatait. Nem néz sóváran és kielégületlenül az égre, mert a beteljesülést rábízta az isteni gondviselésre.
Gondviselés. Így fordítja a magyar a bibliai „providencia” (előrelátás) szót. A Hszü jele erről szól: én magamban megteszek mindent - de a teljesítés már nem az én gondom, hanem az Istené.
Ami a miénk, megkapjuk idejében. Amit nem kapunk meg, nem a miénk.
Valamit ki lehet „forszírozni” - de nem éri meg.
Sorsunk nem magányos, hanem közösségi folyamat. A nagy társasjátékban mi csak a saját szerepünket éljük, s képtelenek vagyunk megérteni, hogy ami velünk történik, az a többi ember története is! A karmák össze vannak kötve: ahhoz, hogy valami beteljesedjen, minden szereplőnek
meg kell érnie rá. Néha mi maradunk le, néha a többiek, s ilyenkor várni kell, mert késik az a pillanat, amit úgy hívunk: egybeesés.
Hogy ez mikor jön el, csakis isteni szemmel lehet látni: a Nagy Rendező szemével, akinek mindenki fontos, s mindenkiben látja az érlelődő folyamatokat.
Ha türelmetlen vagy, elrontod az egészet! Rámenősséggel a sorsot nem lehet megerőszakolni.
Itt nemcsak azokról a tettekről van szó, amelyeket valóban meglépsz, hanem azokról is,
amelyek csak benned dúlnak - vágyak, remények, gondolatok. Ezeket nem lehet leplezni, mert sugárzik rólad: a lélek láthatatlan energia-szintjén össze vagyunk kötve. Ha valakire - akár csak gondolatban is kivetítjük vágyainkat, s ő még éretlen a teljesítésére: menekülni fog előlünk.
Aki üldözi a beteljesülést, az elől menekülnek az éretlenek.
Jól várakozni csak hittel lehet.
Ez nem könnyű, mert alul a három Jang nagyon akar - s felül a víz jele akadályt állít a beteljesülés elé.
Ez azt jelenti, hogy itt egyszerre működik a feszültség s a visszatartás. Mint minden problémából, ebből is csak fölfelé lehet kilépni: igazi valód, az „Igaz Ember” kétség és remény fölött él, mégpedig vidáman, mert csakis az „Örökkévaló Most” a hazája.
Nem függ a jövőtől!
A hit kulcsmondata: „Jól tudja a ti mennyei Atyátok, mire van szükségetek.” Mi nem tudjuk.
Tényleg nem tudjuk! Utólag visszanézve sokan tapasztalták: életüket az tette tönkre, hogy megkapták azt, amit foggal-körömmel kiharcoltak, kierőszakoltak maguknak! (Addig rágja az egér a falat -
mondja Mikszáth Kálmán -, amíg áteszi magát a macskához!)
Mint minden mágia, az „esőcsinálás” is így működött, hogy a közösség imádkozott a sámánnal az esőért. Vágyát, óhaját, reménységét felküldte a láthatatlan szellemvilágba - s utána az egészről megfeledkezett! Vidáman táncolt, dalolt, élvezte az életét. Ezt hívták a „vágy eleresztésének”.
Ekkor kezdett esni." (Müller Péter: JI-KING)
.....
2024 J'Y-KING - Január J'Y-KING - 20. napja J'Y-KING
Megjegyzések
Megjegyzés küldése